Kryptowaluty. Jak na nich zarabiać?

W poniższym materiale video z serii „opowieści z lasu” dowiesz się ogólnie czym są kryptowaluty i jak możesz na nich zacząć zarabiać.

Jeśli masz dodatkowe pytania, śmiało skontaktuj się ze mną, nie gryzę 🙂

Poniżej, pod filmem znajdziesz więcej szczegółów o kryptowalutach, których ja używam oraz odnośniki.

 

CZYM SĄ KRYPTOWALUTY?

Na początku był Bitcoin. I był on dobry, albowiem zapoczątkował coś, co podważa status quo obecnego systemu finansowego. Bitcoin został stworzony w roku 2009. Jego twórcą jest Satoshi Nakamoto i do dzisiaj nie wiadomo czy to jeden człowiek, czy może zespół ludzi. Przez początkowy okres Bitcoin nie miał żadnej wartości, jednak z czasem ludzie podchwycili temat i zaczęła się kryptorewolucja, która nieustannie trwa do dziś. Jeśli chcesz poznać historię Bitcoina i narodziny kryptowalut polecam świetny film dokumentalny: BITCOIN

Mimo, że od 2009 roku minęło już trochę czasu, kryptowaluty nadal nie są na tyle popularne, by słyszał o nich każdy. Ja o Bitcoinie dowiedziałem się pod koniec roku 2016 (wówczas jeden Bitcoin kosztował ok. 2700 zł) i do dnia dzisiejszego obserwuję nieustanny postęp i rozwój świata kryptowalut.

Wyjaśniając krótko czym jest kryptowaluta, najprościej mogę powiedzieć, że jest to rodzaj cyfrowej waluty zaprogramowanej w oparciu o kryptografię i korzystającej z technologii blockchain, (tzw. łańcuch bloków). Jest to system bazujący na sieci peer-to-peer, czyli w pełni rozproszony, nieposiadający centralnej jednostki, organizacji lub miejsca, które go kontroluje. Użytkownicy tego systemu, a właściwie ich komputery, są węzłami sieci, przez które następuje wymiana transakcji, ich autoryzacja i rozliczanie. Każdy użytkownik, rejestrując się w systemie, otrzymuje unikatowy portfel, który możemy tutaj umownie nazwać odpowiednikiem konta bankowego. Kontrolę nad takim portfelem ma wyłącznie jego właściciel, będący w posiadaniu zaszyfrowanego klucza prywatnego. Zaawansowane metody matematyczne i kryptograficzne uniemożliwiają podwójne wydanie kryptowaluty, jej podrobienie lub kradzież.

Obecnie technologią blockchain coraz bardziej interesują się banki oraz wiele instytucji, nie tylko finansowych. Wielokrotnie możemy spotkać się z opinią, że blockchain jest dzisiaj dla świata finansów tym, czym był internet dla świata komputerów.

AKTUALNA CENA BITCOINA

GDZIE KUPIĆ KRYPTOWALUTY?

Korzystam i polecam BitBay — giełdę nr 1 w Polsce, gdzie szybko i bezpiecznie kupisz/sprzedasz Bitcoina, a także inne kryptowaluty (Litecoin, Ethereum, Lisk, Dash, Ripple i inne).

W bardzo łatwy sposób możesz zakupić kryptowaluty przelewam bankowym, kartą płatniczą, przez DotPay lub wpłacając pieniądze na Poczcie Polskiej albo w sieci sklepów Żabka.

Wypłaty realizowane są przelewem bankowym lub bez użycia karty (system SkyCash) w bankomatach Euronet na całym świecie!

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

JAK ZACZĄĆ KOPAĆ BITCOINA?

Przejdź do zakładki BITCOIN, aby dowiedzieć się więcej o wydobywaniu tej najpopularniejszej i obecnie najdroższej kryptowaluty.