Rozwój / Motywacja / Inspiracja

W tym dziale udostępniam swoje przemyślenia oraz inspirujące filmy i inne materiały w szerokiej tematyce rozwoju osobistego i motywacji.

ZMIEŃ MYŚLENIE O PIENIĄDZACH

Znane powiedzenie pieniądze szczęścia nie dają to największa bzdura powtarzana przez ludzi, którzy tych pieniędzy nie mają i próbują w ten sposób usprawiedliwiać swoją nieumiejętność do ich zarobienia. Oczywiście, pieniądz sam w sobie jako papier czy liczby na koncie szczęścia Ci nie przyniesie, ale pozwoli na godne życie, na spełnianie marzeń, na to, że nie będziesz musiał wybierać w sklepie tylko najtańszych produktów, bo inaczej braknie do następnej wypłaty.

Myślenie o ludziach bogatych to kolejny obszar, w którym większość ludzi skupia swoje negatywne emocje, powtarzając jak mantrę, że jak bogaty, to na pewno złodziej, udało mu się, albo miał zamożnych rodziców. Większość nie dostrzega tego, że ci ludzie doszli do tego swoją ciężką i wytrwałą pracą.

Pierwszy milion trzeba ukraść? Kolejna bzdura powtarzana od lat, nawiązująca do utartego schematu, że ludzie bogaci to złodzieje.

Obejrzyj koniecznie poniższe video Krzysztofa Króla: