Gdy nauczyciele strajkują, wybucha wojna…

Kiedy jednoczysz się z nauczycielami, wspierając ich w czasie strajku, jesteś chujem. Kiedy krzyczysz „basta!” (lub inne niecenzuralne słowa), dając do zrozumienia, że nie zgadzasz się z tą całą dramą, też jesteś chujem. I kiedy chcesz być neutralny, pisząc o tym na blogu lub nagrywając vloga — uwaga, tutaj niespodzianka — jesteś chujem.

WOJNA POLSKO-POLSKA

odcinek 43875

Uwielbiamy te wojenki. Każdy zbroi się w swoim obozie i wytacza potężne działa, mierząc w nieprzyjaciela (czyli w/w chuja). Polem bitwy najczęściej jest Facebook. Kiedyś była Nasza-Klasa, ale tam ostateczne zwycięstwo odniosły eurogąbki i śledzik.

Broń bywa różna. Najczęściej strzały padają prosto spod klawiatur (gamingowych i tych smartfonowych), ale bardziej doświadczeni w boju, miotają wybuchowymi memami oraz infografikami z argumentami ZA lub PRZECIW, w zależności od tego, po której stronie barykady walczą.

Trudno mówić o zwycięstwie którejkolwiek ze stron, bo najczęściej topór zakopywany jest płytko pod ziemią i tylko na chwilę, do momentu kiedy pojawi się nowe wezwanie do ataku. To może być tym razem strajk piłkarzy, kolejna piątka Kaczyńskiego dla właścicieli chomików lub standardowe już pytanie czy jak sobota, to do Lidla czy do Biedronki też?

ŚMIECHEM I PŁACZEM

W zasadzie, co miałem do powiedzenia w kwestii strajku, powiedziałem na moim kanale YouTube (video poniżej). Bardziej z tego wszystkiego się śmieję, bo płakać można jedynie z tego powodu, że do takich sytuacji w ogóle dochodzi.

Jest to na pewno też przerażające, że ludzie poświęcają swój czas i energię na to, żeby skakać sobie do gardeł w sprawach, które bezpośrednio ich nie dotyczą, jednak w myśl słynnej zasady „nie znam się, to się wypowiem”, uderzają z impetem.

„Twój czas jest ograniczony, nie marnuj go na życie cudzym życiem.”

Steve Jobs

Książkę, o której wspominam w powyższym materiale, otrzymasz tutaj:

FASTLANE MILIONERA - MJ DeMarco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *