Dlaczego boisz się zarabiać przez internet?

Pamiętasz ten moment, kiedy po praz pierwszy w swoim życiu podejmowałeś pracę? Jak się wtedy czułeś? Przypomnij sobie.

Stres, lęk, niepewność… czasami wręcz paraliżujący strach. A być może radość i uśmiech spowodowane faktem, że wreszcie pojawiła się szansa na zarobienie swoich pierwszych pieniędzy. Jednakże większość ludzi zawsze czuje się niepewnie, robiąc coś po raz pierwszy. Dlatego tak bardzo boimy się zmian.

Tak czy siak, ostatecznie podjąłeś pracę. Przepracowałeś pierwszy miesiąc i zaadaptowałeś się do nowych warunków. Minął kolejny miesiąc, może rok, a nawet lata…

Możliwe, że znalazłeś inną, ciekawszą pracę. I znowu pojawił się strach. Co będzie, jeśli się nie sprawdzę? Jeśli okaże się, że będzie gorzej, trudniej, że nie zarobię tyle, co w poprzedniej firmie?

Zauważ, że mimo wszystko, konsekwentnie realizujesz swoje postanowienia.

Dlaczego jest inaczej kiedy pojawia się możliwość zarabiania przez internet?

U jednych na starcie zapala się czerwona lampka, bo wietrzą podstęp i oszustwo, u drugich na twarzy rysuje się szyderczy uśmiech, bo to przecież nie może być możliwe. „Gdyby to było takie piękne, toby wszyscy tak zarabiali” — znasz to powiedzenie? Dlaczego więc nie wszyscy zarabiają w ten sposób? Ponieważ się boją.

Strach w obawie przed utratą pieniędzy jest powodowany przede wszystkim brakiem edukacji finansowej, a co za tym idzie — faktem, że pieniądze dla większości ludzi są ciągle tematem tabu. Do tego dochodzi jeszcze lęk przed nieznanym, negatywne nastawienie, z góry zakładające, że to się nie uda oraz brak jakiejkolwiek gwarancji na sukces.

Największym błędem jest myślenie „ile mogę tutaj stracić” zamiast „ile mogę na tym zyskać”. Zauważ, że idąc do nowej pracy nie myślisz w ten sposób.

 

ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO

Jak przestać się bać?

Przede wszystkim musisz zmienić swoje nastawienie. Nie bać się spróbować czegoś nowego tylko dlatego, bo może się nie udać. Na początek poznaj i obserwuj zaufane osoby, które w ten sposób zarabiają. Nie bój się pytać.

Jeżeli stwierdzisz, że to jest coś, co Ci odpowiada i widzisz w tym możliwości, po prostu spróbuj. Jeśli jest to biznes, który wymaga zainwestowania jakiegoś nakładu pieniędzy, nie wchodź va banque. Nigdy nie wkładaj w żaden biznes pieniędzy, których ewentualna strata wprowadzi Cię w długi lub problemy finansowe. Kiedy nie stać Cię na wkład własny, możesz zacząć zarabiać na afiliacji, polecając usługi lub produkty w programach partnerskich.

Możliwości zarabiania w internecie jest dzisiaj naprawdę mnóstwo, ale o tym opowiem innym razem. Nie zaczniesz jednak tego robić, jeśli nie pozbędziesz się strachu, który Cię powstrzymuje.

Przestań patrzeć na to, co mówią inni. Sprawdź to samemu, tak samo jak próbujesz nową, nieznaną Ci wcześniej potrawę, a później się dziwisz dlaczego znajomi Cię przestrzegali przed jej smakiem, kiedy to takie pyszne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *